Artık hedefleriniz daha yakın!

Google Partners Afyon’daydı

17/10/2017

Google Partners Afyon’daydı

Google Partners Türkiye veTurizm’de 2018 Fırsatları Buluşması 20 Eylül günü NG Afyon Hotel’degerçekleşti. Yoğun katılımla gerçekleşen etkinlikte  otel temsilcileri online pazarlama konusundabilgi sahibi oldu.

Google Partners Türkiye veTurizm’de 2018 Fırsatları Buluşması ORS Co-founder Gökhan Benli, Google PartnerÖzgür Deniz Aydın, Linebilgi Co-founder Mustafa Polat ve Corne DigitalCo-founder Hüseyin Akyol’un yönetiminde gerçekleşti.

“OTELİN SİTESİ ÖNEMLİ”
Etkinlik Google Partner Özgür Deniz Aydın’ın dijital pazarlama konusundakigörüş paylaşımı ile başladı. Aydın, yaptığı konuşmada otel rezervasyonu yapacakkullanıcıların büyük bir bölümünün otelin web sitesini de ziyaret ettiğinibelirterek; “Misafir rezervasyon yaptıracağı oteli acentaların web sitelerindengörmesinin ardından genellikle otelin kendi web sitesini de ziyaret ediyor.Çünkü misafir kesin bilgiye erişebileceği yerin otelin kendi sitesi olduğunubiliyor” şeklinde konuştu.

“MOBİL TRAFİK ARTIYOR”

Otel sitelerinin mobil uyumluolması gerektiğini belirten Aydın; “Geçtiğimiz yıllara oranla kullanıcılarrezervasyonlarını mobil ortamda daha fazla gerçekleştirmeye başladılar. Otelseçimini tamamlayan kullanıcı telefonundan otelin sitesini ziyaret ettiğindesitenin mobil uyumlu olmaması kullanıcıyı başka seçeneklere itebiliyor. Mobiluyumlu bir sitede kullanılacak ilgi çekici fotoğraflar, kısa bilgilerkullanıcının otele olan ilgi ve bilgisini artırabiliyor. Oteller bunu düşünerekhareket etmeli.” Şeklinde konuştu.

Google Partner Özgür DenizAydın’ın ardından ORS Co-Founder Gökhan Benli konukları online rezervasyonsistemi ve turizm trendleri hakkında bilgilendirdi.

“ORS HERYERDE”

Benli, Otel Rezervasyon Siteminingelişim aşamalarından bahsederek; “ORS yazılımını aktif olarak kullanmayabaşladığımız ilk yıllarda yapılan her rezervasyonu sevinçle karşılıyorduk. Şuan bu sistem Akdeniz, Ege ve Afyon bölgesinde bir çok otelin web sitesindeaktif olarak rezervasyon alıyor. Gün geçtikçe geliştirdiğimiz ORS yazılımıkullanıcıya otelin web sitesinden oldukça basit bir şekilde fiyat sorgulamasınave rezervasyon yapabilmesine imkan sağlıyor” şeklinde konuştu.

Gökhan Benli’nin ardından CorneDigital Co-Founder Hüseyin Akyol online pazarlama ile ilgili hali hazırdayaptıkları çalışmalar hakkında konuştu.

“DOĞRU HEDEF KİTLEYE ULAŞILMALI”

Akyol, görsel reklamların ihtiyaçoluşturmada rol aldığını belirtti. Online reklam çalışmalarında doğru hedefkitleye yönelik çalışma yapılması gerektiğinin önemini vurgulayan Akyol,“Otelinize konaklamak için misafir bulma arayışındaysanız turizm gazetesinereklam vermeniz sizi hedefe istediğiniz gibi yaklaştırmaz. Online reklamkanallarında kullanıcıların davranışlarına göre gösterilen reklam çalışmalarıdaha geniş çaplı ve daha etkili bir sonuçlar verir. “Afyon’a gelecek turistler”hedef alındığında daha etkin sonuçlar elde edebiliyoruz.” Şeklindekonuştu.

Konuşmacıların dışında etkinliğe katılan SandıklıThermal Park Oteli Genel Müdürü Ahmet Yılmaz Yavuz da söz alarak onlinepazarlama konusunda deneyimlerini paylaştı.